,

ile można zarobić na sprzątaniu biur ?

ile można zarobić na sprzątaniu biur ?

Na rynku usług sprzątających dużym zainteresowaniem cieszą się usługi związanie ze sprzątaniem powierzchni biurowych. Nie ma się co dziwić, ponieważ sprzątanie biur jest dość proste, nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności czy użycia specjalistycznego sprzętu. W zasadzie każdy kto ma trochę pojęcia o sprzątaniu może zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do sprzątania i świadczyć usługi związane ze sprzątaniem biur.

Ile trzeba zainwestować, aby zacząć świadczyć usługi sprzątania biur?

Jeśli chodzi o inwestycję w tego rodzaju biznes, to próg wejścia jest naprawdę niski w porównaniu z wieloma innymi branżami. Aby świadczyć usługi sprzątania biur, to będziesz potrzebować takich narzędzi jak: odkurzacz biurowy, wózek serwisowy z dwoma wiaderkami i wyciskarką doczołową, zestaw ściągaczek i myjek do okien i powierzchni szklanych, mop, zestaw ściereczek i chemia.
Za wszystko zapłacisz ok. 1700 zł.

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób i firm świadczy tego rodzaju usługi. Fakt, że do wykonywania tego rodzaju usług nie potrzeba specjalnych umiejętności, drogiego specjalistycznego sprzętu i jest niski próg wejścia sprawia, że ten rodzaj usług cieszy się dużym zainteresowaniem, a co za tym idzie jest spora konkurencja.

Ile można zarobić na sprzątaniu biur?

Zarobki z tego rodzaju usług są uzależnione od wielu czynników, a jednym z nich jest, to ile jesteś wstanie pozyskać biur do stałej obsługi. Obsługując zaledwie kilka średniej wielkości biur jesteś wstanie całkiem przyzwoicie zarabiać działając nawet jako jednoosobowa firma.

Aby nie być gołosłownym podam przykład biura, które pozyskałem jakiś czas temu do stałej obsługi.

Powierzchnia biur wynosi 320 m2. Są 4 pomieszczenia biurowe, hol+ sekretariat, 2 toalety, duża kuchnia, sala szkoleniowa, magazyn.
Sprzątanie biur odbywa się 2 x w tygodniu i obejmuje takie czynności jak : odkurzanie wykładzin, mycie podłóg, wycieranie kurzu z biurek, blatów, parapetów, mycie drzwi i przeszkleń, mycie toalet, podlewanie kwiatów, obsługa zmywarki, wyrzucanie śmieci, uzupełnianie środków czystości, mycie okien 2 x do roku.

Czas potrzebny jednej osobie na wysprzątanie biura, to ok. 3 godziny spokojnej pracy, a więc 24 godziny w miesiącu. Usługę wyceniłem na kwotę 1100 zł. netto miesięcznie. Cena nie obejmuje zakupu środków czystości.

Pomyśl ile można zarobić mając w obsłudze kilka lub kilkanaście takich biur. Jak już wspomniałem na rynku jest duża konkurencja, ale wciąż jest o co powalczyć, a konkurencja i tak jest dużo mniejsza niż w wielu innych branżach ( chociażby w budowlance ).

Oczywiście jest to tylko przykład i powiem szczerze, że wynegocjowałem dobrą stawkę. Może się okazać, że aby pozyskać biuro o podobnym metrażu będziesz musiał nie co zejść z ceny, ale i tak będzie to opłacalne zwłaszcza jeśli będziesz stawiał na ilość i co jakiś czas pozyskiwał kolejne biura do obsługi. Przy dużej ilości obsługiwanych biur możesz zarabiać nie wiele na jednym konkretnym kliencie, ale wszystkie biura razem dadzą już konkretne pieniądze.

W ciągu kilku lat systematycznej pracy można zbudować stabilnie działający biznes generujący pieniądze, o których możesz jedynie pomarzyć w pracy na etacie.

2 Odpowiedzi
  1. Witam.Jakie 48 godzin miesiecznie? 3 h razy 2 w tygodniu razy 4 w miesiacu to chyba 24h.?

  2. Zgadza się. Dzięki za sprostowanie 🙂 już poprawione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.