Sprzątanie po zgonach - pomysł na biznes

Sprzątanie po zgonach - pomysł na biznes

Sprzątanie po zgonach – niszowy pomysł na biznes

Sprzątanie po zgonach, to branża, która w naszym kraju jeszcze jest mało znana, a bardzo często poszukiwana przez klientów. Czym zajmują się osoby sprzątające po zgonach? Czy można w tej branży osiągnąć sukces? Czy każdy może zajmować się takimi usługami? Odpowiedź w tym tekście.

Firma sprzątająca po zgonach, to szczególna działalność gospodarcza. Tego rodzaju usługi są wyjątkowo trudne i mogą się nimi zajmować osoby, które są dość odporne psychicznie. Nie łatwo bowiem wykonywać zlecenie, polegające na sprzątaniu krwi, płynów ustrojowych, niejednokrotnie tkanek, likwidować szczególny zapach, mając świadomość, że w tym pomieszczeniu ktoś umarł, został zabity i – co niejednokrotnie się zdarza – jego ciało rozkładało się przez długi czas. Sprzątanie więc musi być przeprowadzone bardzo dokładnie, i zawsze połączone z dezynfekcją. Praca trudna, jednak osoby, które zdecydują się na taką działalność mogą jednak mieć pewność, że na brak zamówień nie będą narzekać.

Śmierć jest czymś, co bez wątpienia spotka każdego z nas, jeśli zdarza się to w pomieszczeniu, z którego będą korzystać inni, trzeba po zmarłym posprzątać. Należy pamiętać, że ciało ludzkie, szczególnie ulegające rozkładowi to siedlisko bakterii. Po zmarłym nie można odkurzyć, nie można umyć podłogi czy wyprać tapczanu, potrzebne jest profesjonalne sprzątanie i praktycznie zawsze dezynfekcja odpowiednimi środkami chemicznymi. Przeciętny człowiek nie jest w stanie takiej pracy wykonać, ponieważ nie ma takiej możliwości. Niejednokrotnie również bliscy nie chcą takiej pracy wykonywać. Osoba profesjonalnie sprzątająca po zmarłych jest wiec jak najbardziej wskazana.

Jak zacząć?

Rozpoczęcie takiej działalności gospodarczej nie jest łatwe – nie chodzi rzecz jasna o wiedzę o takim sprzątaniu – tą można nabyć, duże trudności mogą się pojawić w momencie rejestracji takiego profilu firmy. Trzeba wiedzieć, że jest to działalność, przy której trzeba spełnić wiele warunków. Działanie w tym biznesie wymaga również stałych umów z firmami zajmującymi się utylizacją odpadów medycznych, o co również nie jest łatwo – wiele z nich nie chce podejmować współpracy z prywatną firmą, koncentrując się na odbieraniu odpadów ze szpitali i podobnych miejsc.

Początki.

W początkowym okresie działania firmy należy oczywiście zadbać o reklamę. Z uwagi na to, że jest to działalność szczególna i w tym względzie trzeba dostosować do tego swoje działania. Dobre efekty daje powiadomienie lekarzy, Policji, Straży Miejskiej, te służby bowiem najczęściej mają do czynienia z osobami zmarłymi – również w dziwnych okolicznościach i mogą polecić bliskim osoby zmarłej firmę sprzątającą. Nie bez znaczenia jest również założenie dobrej strony internetowej. Osoby, które na własną rękę będą szukać takiej firmy, z reguły będą działać przez internet, wiec wskazane jest “pozwolić się znaleźć” Pozycjonowanie strony na słowa w stylu „sprzątanie po zmarłych” może przynieść bardzo dobre efekty. Ciekawym pomysłem jest powiadomienie … biur parafialnych. W zasadzie nie jest to miejsce na reklamę, jednak niejeden ksiądz może polecić usługi bliskim osoby, która zmarła.

Wydatki.

Zakładając taką firmę należy pamiętać o konieczności zaopatrzenia się w środki chemiczne, oraz produkty, które ochronią osobę wykonująca zlecenie przed ewentualnym zakażeniem. Sprzątając nie ma bowiem pewności, na co dana osoba chorowała, czy kontakt z jej krwią nie spowoduje zakażenia. Niezbędny jest wiec dobrej jakości ubranie ochronne, różnego typu rękawiczki, rękawice ochronne, ochraniacze na głowę, buty, odpowiednie okulary. Jednym słowem wszystko to, co zapewni w pełni bezpieczną pracę.

Podsumowując: sprzątanie po zmarłych, to pomysł na biznes, który w naszym kraju zawsze będzie niszowy, w czym należy upatrywać zalążek sukcesu. Osoby, które podejmą się wykonywania takich usług, z pewnością nie będą mogły narzekać na brak zajęcia. Śmierć jest wszechobecna, sprzątanie po zmarłych w zasadzie konieczne, a ceny takich usług niemałe. Czy można chcieć więcej? Warto spróbować – usługi tego rodzaju mogą się opłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *