Mycie okien – prosty sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak dorobić 1000 zł. do pensji, emerytury, renty.

Mycie okien – prosty sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak dorobić 1000 zł. do pensji, emerytury, renty.

Podobno 17 milionów Polaków jest niezadowolonych ze swoich zarobków. Wielu z nich szuka sposobów na dorobienie do pensji,
emerytury, renty.
Może ty również zaliczasz się do grona osób, które nie pogardziłyby dodatkowym tysiącem złotych, ale nie bardzo wiesz jak można zarobić dodatkowe 1000 zł. miesięcznie

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy masz problemy finansowe i ledwo koniec z końcem wiążesz, czy może nie musisz specjalnie martwić się o pieniądze. Dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą.

Sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest naprawdę mnóstwo i o wielu z nich będę jeszcze pisał na blogu, jednak w tym artykule chciałbym się skupić na jednym bardzo prostym sposobie – myciu okien.

Dlaczego akurat mycie okien?

Z kilku powodów, a jednym z nich jest fakt, że sam zarabiam w ten sposób pieniądze i mam rzetelne informacje na ten temat. Rozwijając swoją firmę zaczynałem właśnie od mycia okien i w trudnych chwilach mojego życia zarobione w ten sposób pieniądze pomogły mi przetrwać trudny dla mnie finansowo okres.

Kolejnym powodem jest to, że aby wykonywać tego rodzaju usługi nie potrzebujesz mieć jakichś specjalnych umiejętności czy kwalifikacji. Mycie okien można dość szybko opanować i zarabiać w ten sposób może każdy komu warunki fizyczne na to pozwalają, niezależnie od wykształcenia, wieku czy płci.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że można wykonywać ten rodzaj usług bez żadnych lub prawie żadnych inwestycji. Aby zarabiać w ten sposób potrzebujesz podstawowy sprzęt w postaci wiaderka, gąbki i zestawu ściereczek. Możesz się również zaopatrzyć w gumową ściągaczkę do okien i zmywak z wkładem do mycia. Przyda się również mała drabina wielkości krzesła.

Fajne jest również, to że w przeciwieństwie do wielu innych sposobów na zarabianie dodatkowych pieniędzy możesz zacząć bardzo szybko generować pierwsze zyski, ponieważ klienci płacą od razu po wykonaniu usługi. Dostajesz zlecenie i po kilku godzinach masz pieniądze w kieszeni.

Cały czas mowa oczywiście o myciu okien u osób prywatnych w domach i mieszkaniach, ponieważ na tym rynku można zaistnieć najszybciej, najłatwiej i najtaniej.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z czasem uderzyć do firm i instytucji, ale trzeba się już wtedy liczyć z większymi inwestycjami w sprzęt, reklamę, marketing, itp.

Ile można zarobić na myciu okien u klientów prywatnych?

Zarobki są uzależnione od wielu czynników, a jednym z nich jest, to ilu klientów jesteś w stanie pozyskać. Artykuł zatytułowałem ” Jak dorobić 1000 zł. do pensji, emerytury, renty”, a kwota wzięła się z faktu, że chodzi o dorobienie do pensji, a nie rozkręcenie biznesu. Poza tym dorobienie 1000 zł. na tego rodzaju usługach jest bardzo realną i łatwą do zarobienia kwotą.

Faktem jest, że są firmy, które opierają cały swój biznes na myciu okien i nie narzekają na brak zleceń, a więc potencjalne zarobki mogą być całkiem spore. Jednak zarobienie 1000 zł. Jest w zasięgu każdej osoby, która przyłoży się do tego tematu.
Ja na pierwszym swoim zleceniu zarobiłem 200 zł. Myłem okna z żoną w domku jednorodzinnym. Nie pamiętam już ile było okien do umycia, ale usługa zajęła nam 4 godziny. Pięciu takich klientów dawało mi 1000 zł. które zarabiałem w 20 godzin, a więc w dwie i pół dniówki.

Jeśli chodzi o wycenę usług mycia okien, to ja liczę sobie 25 zł. za umycie okna pokojowego o standardowych rozmiarach, 35 zł. za okno balkonowe, 15 zł. Za okno dachowe, a za okna o niestandardowych rozmiarach cenę ustalam indywidualnie na miejscu u klienta.

Są osoby, które liczą sobie mniej, ale z moich doświadczeń mogę cię zapewnić, że jest mnóstwo klientów, którzy akceptują ceny jakie moja firma proponuje.

Należy jednak pamiętać o tym, że aby mieć te 1000 zł. W kieszeni, to obrót musi być nie co większy, ponieważ dochodzą koszty związane z ZUS, podatkiem i środkami czystości.
Obsługa dwóch średniej wielkości domków tygodniowo, powinno przynieść czysty zysk na poziomie minimum 1000 zł.

Jak zacząć zarabiać na myciu okien?

Najtrudniejsze są początki, chociaż uważam, że dzisiaj jest dużo łatwiej ruszyć z miejsca i pozyskać pierwsze zlecenia, a wszystko za sprawą mediów społecznościowych.

Ja pierwsze od czego zacząłem, to była nauka mycia okien bez smug i zacieków. Proponowałem rodzinie i znajomym, że umyję im okna w ramach szkolenia za darmo i chętnie przystawali na moją propozycję, a ja miałem szkołę mycia okien. U siebie w domu również, to ja myłem okna. Musiałem się czuć pewnie u klienta dlatego uczyłem się pilnie.

Jak już w miarę opanowałem mycie okien, to dałem ogłoszenie w lokalnej prasie, które ukazywało się raz w tygodniu. Kosztowało mnie, to 50 zł. Już w pierwszym tygodniu pozyskałem pierwsze zlecenie. Robiłem również ulotki i rozklejałem nocą gdzie się dało, w klatkach schodowych, słupach ogłoszeniowych, przystankach, itd.
Dzięki ulotkom również pozyskiwałem klientów.

Masowo umieszczałem również ogłoszenia w darmowych serwisach ogłoszeniowych i forach takich jak np. gazeta.pl

Wtedy jednak nie miałem pojęcia o reklamie i marketingu, tak więc działałem kierując się bardzo okrojonymi informacjami na temat tego jak pozyskiwać klientów.

Dzisiaj mamy Facebooka i każdy jakąś tam społeczność ma na swoim profilu, a jeśli nie ma, to zawsze może taką społeczność zbudować.

Gdybym miał zacząć dzisiaj taką działalność, to skupiłbym się na początek na takich czynnościach jak:

– ogłoszenia w lokalnej prasie
– codzienne dodawanie ogłoszeń w serwisach takich jak favore.pl, olx.pl, gumtree.pl, lento.pl, cwirek.pl, gazeta.pl, itp.
– ulotki
– prosta strona internetowa lub blog
– udzielanie się w serwisach społecznościowych ( zwłaszcza na facebooku )

Jednak wdrażałbym stopniowo te rzeczy i zacząłbym od tych sposobów na pozyskanie klienta, które są darmowe, a następnie za pierwsze zarobione pieniądze zrobiłbym stronę, ulotki, itp.

Może się okazać, że pozyskasz klientów darmowymi sposobami, a potem stali klienci będą cię polecać dalej i nie będzie takiej potrzeby, aby ponosić koszty związane z reklamą.
Plusem jest to, że aby zarobić 1000 zł. nie potrzebujesz wielu klientów, a więc i koszty związane z reklamą mogą być minimalne lub nawet zerowe. Jeśli jednak myślisz długofalowo i chcesz stworzyć sobie stałe, dodatkowe źródło dochodów, to warto z czasem zrobić profesjonalną, ale prostą stronę internetową i budować społeczność w mediach społecznościowych.

Jeśli podobał ci się ten artykuł, to podziel się nim z innymi. 🙂
Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, to zapraszam do dyskusji w komentarzach po niżej.

Jedna odpowiedź
  1. Trafiłam na pana bloga,gdyż zaczełam szukać pomysłu na siebie,na to w jaki sposób mogę zacząc dorabiać do domowego budżetu.Jestem mamą dwójki dzieci,wychowuje je sama i zalezy mi by móc samej zarządzać swoim czasem,nie być zależną od sztywnych godzin,mając dzieci to bardzo wazny element.
    Poczatkowo mysłałam nad załozeniem firmy sprzatającej po remontach,i tak trafiłam tu.I powiem panu,że bardzo mnie zainspirował ten wpis,albowiem nie potrzebny jest tutaj wcale wielki wkład własny.Jakiś czas działałam w branzy online,network marketing,ale to nie dla mnie,pare miesiecy takiej pracy a efekty mizerne,nie dla kazdego takie klimaty.
    Wracając do sedna,inwestycja w myjkę do okien firmy karcher lub elektrolux ,sciereczki z mikrofibry,plyn do szyb to uwazam nie jest jakiś kosmiczny wydatek.Mieszkam w 40 tysiecznym miescie,więc problemu raczej ze znalezieniem klientów nie powinno byc problemu :)W dobie dziesiejszej internet to dobre żrłódło nagłosnienia.A może pan ma jakąs myjkę do okien i mógłby polecić jakiś dobry sprzęt?Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *