Pranie kanapy – dlaczego domowe sposoby nie działają?

Pranie kanapy – dlaczego domowe sposoby nie działają?

Wiele osób zastanawia się jak domowym sposobem wyczyścić kanapę, fotel, łóżko, krzesła lub inne tapicerowane meble. Szukają informacji w internecie, studiują opisy dostępnych produktów, które można kupić w marketach i co niektórzy podejmują próby ręcznego czyszczenia tapicerki kanapy czy innego mebla.

Z mojego doświadczenia wynika, że niestety nie da się dobrze wyczyścić kanapy domowym sposobem, zwłaszcza jeśli mebel jest już mocno przybrudzony.
Podczas użytkowania mebla zabrudzenia takie jak kurz, pot, tłuste plamy oraz inne zabrudzenia są mocno wcierane w tapicerkę i aby pozbyć się tych zabrudzeń należy rozpuścić zabrudzenia i wyciągnąć je z tapicerki za pomocą odkurzacza piorącego.

Używając miski z wodą i gąbki nie jesteśmy w stanie wyciągnąć głęboko zalegających zabrudzeń z naszej kanapy. Tapicerka jest czyszczona powierzchownie i pozbywamy się zaledwie śladowych ilości brudu, a cała reszta jest rozcierana po tapicerce, co daje złudne poczucie, że materiał jest wyprany.
Najczęściej jednak w miejsce czyszczonego miejsca robią się zacieki, które z czasem wyglądają jeszcze gorzej. Czyszcząc tapicerkę domowym sposobem, nie tylko nie pozbywamy się głęboko zalegających zabrudzeń, ale również utrwalamy zabrudzenia. Po takim czyszczeniu materiał się również szybciej brudzi, ponieważ chemia jakiej użyliśmy nie została w żaden sposób wypłukana, co sprawia, że materiał jest lepki i szybciej łapie zabrudzenia.

Domowym sposobem możemy co najwyżej usunąć plamę z tapicerki, o ile wiemy jak się do tego zabrać i jakich odplamiaczy użyć, ale jeśli tapicerka jest mocno przybrudzona, to po takim odplamianiu i tak zostanie ślad i trzeba całą kanapę czyścić.

Większość moich klientów zanim skorzystało z moich usług, to wcześniej podejmowali próby wyczyszczenia kanapy domowym sposobem przy użyciu środków dostępnych w markecie i wszyscy byli zgodni co do tego, że zakup środków, to wyrzucone pieniądze w błoto, a efekt takich zabiegów nie był wart włożonej pracy. I nie piszę tego po to, aby reklamować swoje usługi. Po prostu takie są fakty. Każdy kto próbował wyprać kanapę domowym sposobem wie o czym mówię.

Nie mam odkurzacza piorącego. Co zrobić?

Jeśli nie masz odkurzacza piorącego, to masz przynajmniej kilka możliwości.

1. Możesz wynająć odkurzacz. Koszt wynajmu waha się w granicach od kilkudziesięciu do 120 zł za dobę. Plusem wynajmu jest, to że możesz wykorzystać sprzęt nie tylko do jednej kanapy, ale do wyczyszczenia wszystkich mebli w domu i np. tapicerki w samochodzie.

2. Możesz pożyczyć odkurzacz od rodziny lub znajomych. Wiele osób swojego czasu kupowało takie odkurzacze na pokazach domowych, być może znasz kogoś kto taki odkurzacz posiada i byłby skłonny ci pożyczyć.

3. Możesz kupić odkurzacz piorący. Odkurzacz Karchera model Puzzi 8/1 kupisz już za 2000 zł. I do potrzeb domowych w zupełności wystarczy. Możesz również pokusić się o kupno używanego modelu za np. połowę tej kwoty. Kupno odkurzacza może być uzasadnioną decyzją jeśli masz małe dzieci i /lub zwierzęta i często czyścisz tapicerkę. W takim wypadku inwestycja szybko się zwróci.
Zawsze możesz wykorzystać fakt, że posiadasz taki odkurzacz i od czasu do czasu wyczyścić komuś tapicerkę zarabiając w ten sposób np. na ratę za sprzęt.

4. Możesz również wynająć fachowca, który upora się z problemem i wyczyści twoją kanapę lub inny mebel korzystając ze sprawdzonych środków i doświadczenia.

Tak więc jak widzisz masz kilka możliwości do wyboru. Jeśli chcesz, aby twoja kanapa była naprawdę dobrze wyczyszczona zadbaj o to, aby do czyszczenia był wykorzystany profesjonalny sprzęt i odpowiednie środki. Pozwoli to na uzyskanie optymalnych efektów i pozbycie się nawet bardzo uporczywych zabrudzeń.

Filmik po niżej pokazuje jakie efekty można uzyskać wykorzystując profesjonalny sprzęt oraz środki.


Jeśli masz pytania lub uwagi, to podziel się nimi poniżej w komentarzu. Jeśli podobał się artykuł udostępnij go swoim znajomym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *