Ile czasu zajmuje sprzątanie domu po remoncie?

Ile czasu zajmuje sprzątanie domu po remoncie?

Wysprzątanie domu po remoncie w stopniu, który byłby zadowalający dla domowników nie jest łatwym zadaniem. Każdy kto miał jakiś większy remont lub budował dom wie o co mam na myśli.
Pozbycie się pyłu poremontowego ze wszystkich powierzchni, zakamarków, szczelin przypomina walkę z wiatrakami. Do tego dochodzą zabrudzenia z farb, kleju i innych materiałów budowlanych.

Jeśli pomyślimy jeszcze o oknach, posadzkach, fugach, sanitariatach, to końca pracy nie widać.

Ile zatem może czasu zająć sprzątanie domu po remoncie?

Trudno jest tak naprawdę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników takich jak: metraż domu, ilość okien, rodzaj materiałów wykończeniowych w tym posadzek. Nie bez znaczenia jest również, to czy dom jest umeblowany i jak jest urządzony, czy różnego rodzaju powierzchnie były zabezpieczone folią i oklejone taśmą, jakiego rodzaju prace były wykonywane podczas remontu, itd.

Ważne jest również, to ile osób będzie sprzątało dom. Tak naprawdę nie da się ustalić jednego przedziału czasowego, ponieważ sprzątanie sprzątaniu nie jest równe.
Jednak aby mieć jakiekolwiek pojęcie na temat czasu jaki może być potrzebny na sprzątanie domu po remoncie podam przykład z ostatniej usługi jaką wykonywaliśmy u mojego stałego klienta.

Do wysprzątania był dom ok. 120 m2. Pięć pokoi, kuchnia, toaleta, łazienka, hol. Dom był w pełni umeblowany. Dużo kwiatów, różnego rodzaju pamiątek, obrazów i innych drobiazgów.

Naszym zadaniem było:

 • pozbycie się pyłu poremontowego
 • umycie wszystkich okien ( nie pamiętam ile ich było ),
 • umycie wszystkich powierzchni, na których zgromadza się kurz ( blaty, półki, lampy, kaloryfery, itp. ),
 • odkurzenie ścian,
 • odkurzenie wykładzin w 4 pokojach,
 • wypranie jednej wykładziny,
 • wyczyszczenie kompletu mebli skórzanych,
 • umycie i zabezpieczenie polimerem paneli podłogowych,
 • umycie płytek w przedpokoju, kuchni i łazience,
 • umycie boazerii i parkietu,
 • umycie toalety i łazienki,
 • umycie wszystkich drzwi,
 • kompleksowe wysprzątanie kuchni

Z jednej strony było dużo różnych drobiazgów, które trzeba było wycierać z kurzu, podnosić, przestawiać itd., a z drugiej strony dom był wcześniej dobrze zabezpieczony przed remontem, a właściciele na bieżąco sprzątali, a więc nie było tragedii.
Właściciele domu przykładali wagę do najdrobniejszych szczegółów ( np. jedna z kobiet myła jedno małe okno 1,5 godziny, ponieważ były ślady po farbach, klejach i innych trudnych do usunięcia zabrudzeniach ). Niektóre powierzchnie sprzątaliśmy po kilka razy. Fugi były czyszczone na kolanach każda z osobna.
Po skończonej pracy zrobiliśmy obchód i praca została odebrana bez zastrzeżeń.

Ile czasu nam zajęło wysprzątanie tego domu?
Pracowaliśmy 6 osobową ekipą. 5 osób pracowały po 10,5 godziny i 1 osoba 5 godzin co daje w sumie 57,5 godziny pracy.
Dla zobrazowania gdyby całą pracę miała wykonać gospodyni domu potrzebowałaby całego tygodnia zakładając, że pracowałaby 8 godzin dziennie utrzymując równe tempo pracy i wykorzystując profesjonalny sprzęt oraz środki, które znacznie przyspieszają i usprawniają pracę.

Nie ma się co dziwić, że wiele osób po przeprowadzonym remoncie, który sam w sobie jest dla wielu traumatycznym przeżyciem, woli zatrudnić sprawną ekipę, która upora się z całym bałaganem w jeden dzień.

Jakie są wasze doświadczenia ze sprzątaniem po remoncie? Podzielcie się po niżej w komentarzach.

Jedna odpowiedź
 1. Jaki urządrzenia pan używ w tej prace??? Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *