,

Czyszczenie wykładzin dywanowych – Siemianowice Śląskie

Czyszczenie wykładzin dywanowych – Siemianowice Śląskie

Czyszczenie wykładzin dywanowych, to jeden z głównych profili usług jakie świadczy moja firma. Tego typu usługi wykonujemy na terenie całego kraju wykorzystując metody i techniki takie jak: ekstrakcja, szamponowanie, kapsułkowanie, bonetowanie czy suche wiórki.

Jedna z ostatnich usług jaką wykonywaliśmy, to czyszczenie wykładzin o metrażu 211 m2 na jednym z obiektów w mieście Siemianowice Śląskie.
Do wyczyszczenia była wykładzina w 3 pomieszczeniach – dwie duże sale i jeden mały pokój.

Wykładzina nie była jakoś specjalnie mocno zabrudzona. Nie było również żadnych plam. Problemem były jednak wydeptane ścieżki.

czyszczenie wykładzin dywanowych
Na dużych salach są na co dzień rzędy krzeseł i pomiędzy tymi rzędami w miejscu gdzie trzyma się nogi były wydeptane i brudne ścieżki i o ile zabrudzeń można się pozbyć, to na wydeptane miejsca już nie wiele można poradzić.

Są specjalistyczne maszyny, które potrafią znacznie poprawić wydeptane miejsca na wykładzinie podnosząc jej runo, ale nie zawsze jest możliwe pozbycie się w 100 % efektu wydeptanych ścieżek.

Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą kapsułkowania

 

Jeśli chodzi o metodę jaką zastosowaliśmy w przypadku tych wykładzin, to zdecydowaliśmy się na metodę kapsułkowania. Jest, to metoda mniej inwazyjna i bardzo skuteczna. Polega ona na spryskaniu wykładziny środkiem do kapsułkowania, a następnie wtarcia środka za pomocą szorowarki. Więcej na temat tej metody pisałem w tym artykule.

Do czyszczenia użyliśmy szorowarki orbitalnej Orbot Vibe, oraz białego chłonnego pada, który już na etapie rozpuszczania zabrudzeń większość z nich zbierał. Pozostałe zabrudzenia krystalizują się i zbiera się je za pomocą odkurzacza z elektroszczotką po całkowitym wyschnięciu wykładziny.

Pady oczywiście były odpowiednio często zmieniane. Tak wyglądał pad po wyczyszczeniu jednego fragmentu wykładziny.

pranie wykładzin szorowarką orbot
Taki pad potrafi przyjąć na siebie naprawdę sporą ilość zabrudzeń i przy odpowiedniej ilości padów można uzyskać optymalne efekty czyszczenia wykładzin tą metodą.
Szorowarki orbitalne są bardziej zaawansowane technologicznie i mają sporą przewagę nad zwykłymi szorowarkami jeśli chodzi o efekty czyszczenia. Więcej na temat technologii jaką czyści ta szorowarka dowiesz się z tego filmiku.

Etapy czyszczenia wykładzin

 

Jak wyglądało czyszczenie tych wykładzin krok po kroku?

  1. Najpierw zaczęliśmy od dokładnego odkurzenia wykładziny odkurzaczem kolumnowym z elektroszczotką jakim jest Karcher model CV 30/1.Dokładne odkurzenie wykładziny, to połowa sukcesu i podstawa jeśli chodzi o czyszczenie wykładzin. Nie należy się śpieszyć, ponieważ szczotka musi mieć czas, aby sobie popracować i zebrać wszelkie luźne zabrudzenia takie jak piach, kurz, sierść, włosy, nitki, okruchy po jedzeniu, itp.
    Odkurzenie tych wykładzin zajęło nam 1,5 godziny.
  2. Kiedy wykładzina została dokładnie odkurzona, to przystąpiliśmy do spryskiwania wykładziny specjalnym środkiem do kapsułkowania. Do naniesienia środka użyliśmy odkurzacz ekstrakcyjny firmy Santoemma model Sabrina Maxi z funkcją podgrzewania chemii. Użyliśmy funkcji natrysku ( 9 bar ) nanosząc gorącą chemię miejsce po miejscu. Środek do kapsułkowania jakiego użyliśmy, to Environ. Na tym etapie zabrudzenia zostały rozpuszczone i oddzielone od włókien wykładziny.
  3. Następnie przystąpiliśmy do czyszczenia przy użyciu wspomnianej już szorowarki oscylacyjnej Orbot Vibe, która sprawdziła się rewelacyjnie. Zużyliśmy coś ok. 8 bawełnianych padów i taka ilość w zupełności wystarczyła, aby wyczyścić wykładzinę o takiej powierzchni. Oczywiście ilość padów jest uzależniona od stopnia zabrudzenia wykładziny, im silniejsze zabrudzenia tym więcej padów się zużyje.
  4. Kolejnym krokiem było ponowne, dokładne odkurzenie wykładziny w celu pozbycia się resztek skrystalizowanych zabrudzeń. Jest, to bardzo ważny element czyszczenia wykładzin metodą kapsułkowania i w żadnym wypadku nie należy go pomijać. Tą czynność wykonaliśmy następnego dnia po całkowitym wyschnięciu wykładziny.

Ile czasu zajęło nam czyszczenie tych wykładzin?

Muszę przyznać, że mieliśmy komfortowe warunki jeśli chodzi o czyszczenie wykładzin w tym obiekcie. Sale były całkowicie opróżnione z krzeseł i innych mebli, tak więc odeszło nam sporo pracy.
Pomieszczenia były klimatyzowane i pracowało się bardzo komfortowo. Nie mniej wykonanie tego zlecenia zajęło nam aż 5 godzin, a to dlatego, że sporo czasu musieliśmy poświęcić na wydeptane ścieżki, z których bardzo ciężko schodzą zabrudzenia i trzeba się z tym trochę pobawić.

Usługę wykonywaliśmy w 3 osoby. Jedna osoba odkurzała, druga odkurzane miejsca opryskiwała środkiem, a ja spryskane miejsca czyściłem szorowarką i praca szła bardzo sprawnie.

Usługę wyceniliśmy na poziomie 9 zł. netto za m2co dało nam kwotę 1899 netto. Po niżej kilka zdjęć z wykonanej usługi, oraz krótki
filmik.

odkurzanie wykładzin dywanowych

czyszczenie wykładzin
pranie wykładzin
pranie wykładzin śiemianowies sl
pranie wykładzin dywanowych

2 Odpowiedzi
  1. Witam, Panie Eryku poleci Pan jakąś alternatywę dla Orbot Vibe??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *