Jak zareklamować firmę usługową?

Jak zareklamować firmę usługową?

Skuteczna reklama, to podstawa prosperowania każdej firmy usługowej.Pozyskiwanie nowych klientów, to bolączka wielu firm i choć możliwości reklamowania się jest naprawdę sporo, to wciąż większość firm w upada w pierwszym roku działalności.

Każdego dnia jesteśmy bombardowani taką ilością reklam i informacji, że przestajemy reagować na przekazy reklamowe i firmy choć mają dzisiaj do dyspozycji wiele nowoczesnych narzędzi i możliwości zareklamowania swoich usług, muszą się naprawdę postarać, aby przykuć uwagę potencjalnego klienta i zamienić go w klienta.

Nie ma jednej najlepszej i skutecznej formy reklamy, która sprawdziłaby się w każdym biznesie usługowym. To w jaki sposób zareklamujesz firmę będzie zależało od tego jakiego rodzaju usługi świadczy twoja firma, do jakiego rodzaju klienta chcesz dotrzeć ze swoim przekazem, jak duży budżet chcesz przeznaczyć na reklamę, itd.

Aby jednak docierać każdego dnia do nowych potencjalnych klientów należy docierać ze swoim przekazem różnymi kanałami jednocześnie. Nie wystarczy mieć  stronę internetową, albo bazować tylko na ulotkach. Im częściej klient będzie trafiał na twoją reklamę tym większe prawdopodobieństwo, że zainteresuje się usługami jakie świadczy twoja firma.Co możesz zrobić, aby docierać do potencjalnych klientów?Sposobów jest wiele i trudno byłoby wyczerpać temat w jednym artykule, dlatego skupię się na na jednym konkretnym sposobie pozyskiwania zleceń.

W tym artykule chciałbym zwrócić uwagę na jedno konkretne źródło ruchu, a mianowicie na serwis do pozyskiwania zleceń jakim jest Favore.pl

Serwis Favore.ol, to platforma probiznesowa, która daje olbrzymie możliwości promowania swoich usług i pozyskiwania klientów. Działa trochę jak allegro tyle tylko, że głównie dla branży usługowej. Gromadzi całą rzeszę firm i klientów indywidualnych, którzy szukają zleceń lub chcą zlecić usługę.

Umieszczając wizytówkę w serwisie Favore jesteś od razu widoczny dla setek tysięcy firm i klientów indywidualnych, ponieważ serwis każdego dnia odwiedza ponad 50 tysięcy osób. Jednak potencjał tego serwisu jest o wiele większy, ponieważ Favore należy do grupy Money.pl i umieszczając ogłoszenie w serwisie favore jesteś widoczny również w serwisie Money.pl, który odwiedza miesięcznie ponad 4 miliony osób.

Potencjał tego serwisu doceniają również duzi gracze. Reklamują się tam takie firmy jak np. Grupa Impel, która zatrudnia 20 tysięcy osób. Nie narzekają na brak zleceń, ponieważ biorą udział w tysiącach przetargów i w ten sposób pozyskują dużych klientów, a mimo to reklamują się w takim serwisie jak Favore.pl.

Na Favore.pl jest zarejestrowanych ponad 200 000 firm i fachowców różnych branż z całej Polski. 

Na Favore.pl znajdziesz wiele różnych funkcji dzięki, którym możesz w prosty sposób znależć interesujące cię usługi. Możesz wyszukiwać usługi po nazwie, cenie, lokalizacji, po lokalizacji usługodawców na mapie, przy pomocy przeglądania według kategorii, dostępności usługi w konkretny dzień, lub miejsca realizacji usługi.

Jeśli jesteś z kolei usługodawcą możesz skorzystać z panelu zarządzania, gdzie możesz m.in. prowadzić kalendarz (w tym – umieszczać informacje o urlopach i przerwach), zarządzać rezerwacjami, zarządzać opiniami, komunikować się przez wewnętrzny podsystem wiadomości.

Favore.pl jest miejscem prowadzenia biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw, Jest świetnym i prostym w użyciu narzędziem do pozyskiwania zleceń na usługi jakie świadczysz, jak również zlecania usług fachowcom.

Na favore.pl możesz umieszczać zwykłe ogłoszenia jak również rozbudowane oferty, w których umieszczasz wszystkie potrzebne informacje takie jak: dane kontaktowe, adres strony www, godziny dostępności usługi, cennik, galeria zdjęć, opinie zadowolonych klientów i inne informacje na temat usług jakie świadczysz.

Na Favore.pl możesz się zarejestrować i dodawać zlecenia bezpłatnie, ale serwis udostępnia cały zestaw płatnych narzędzi i możliwości dzięki, którym prowadzenie biznesu staje się jeszcze prostsze. Za dodatkową opłatą możesz skorzystać z takich opcji jak:

– Publikacja Oferty na liście usług w wybranych kategoriach (możliwość określenia maksymalnie 3-ech kategorii)

– Zapewnienie hostingu dla Oferty, w tym załączonych zdjęć oraz plików

– Obsługa indywidualnej korespondencji prowadzonej za pośrednictwem formularza kontaktowego pomiędzy Oferentem a Użytkownikami zainteresowanymi Ofertą

– Pozycjonowanie Oferty w wyszukiwarce google

– Usunięcie boksu z Reklamami Google z widoku Oferty, z pola “Opis usługi”

– Usunięcie boksu “Promowane usługi” (propozycje Ofert konkurencji) z widoku Oferty

– Nieograniczony dostęp do Danych Kontaktowych Zleceń ze wszystkich kategorii

– Wyświetlanie Oferty na liście wyszukiwania w sekcji “Promowane usługi”, powyżej Ofert, dla których opłacono jedynie Emisję Usługi

– Wyróżnienie Oferty na tle innych – podświetlone tło, tytuł zaznaczony pogrubioną czcionką

– Rotacyjne wyświetlanie Oferty na stronie głównej Favore.pl w sekcji Promowane usługi

Dodatkowe usługi reklamowe

Reklama Google

– Usługa, dla której została wykupiona Kampania Google, będzie reklamowana w wyszukiwarce Google.

“Emisja usługi” gratis przez okres trwania kampanii reklamowej. 

E-mailing
– Usługa, dla której został wykupiony e-mailing, znajdzie się w specjalnym newsletterze “Polecani usługodawcy, wybrane usługi”, który w wybranym terminie zostanie wysłany do użytkowników Favore.pl z określonego województwa lub do użytkowników ze wszystkich województw. “Emisja usługi” gratis przez okres 30 dni od wysyłki e-mailingu.

Otrzymujesz również nieograniczony dostęp do danych kontaktowych zleceniodawców ze wszystkich kategorii. Jeśli otrzymasz informację o zleceniu na usługi jakie świadczysz, to będziesz mógł od razu skontaktować się ze zleceniodawcą i pozyskać zlecenie.

Jeśli zdecydujesz się na pakiet Max, twoja oferta będzie wyróżniona na tle innych ofert – podświetlone tło, tytuł zaznaczony pogrubioną czcionką, oraz rotacyjnie będzie wyświetlana na stronie głównej serwisu Favore.pl w sekcji promowane usługi. Pojawienie się twojej oferty na stronie głównej serwisu znacznie zwiększy szansę na pozyskanie zleceń., 

Za pakiet Profit zapłacisz od 45zł za miesiąc do 384zł za rok, natomiast za pakiet Max od 120zł za miesiąc do 996zł. za rok. Czy jest to dużo? Nawet jakbyś zdecydował się na wykupienie pakietu Max i zapłacił z góry za rok, to reklama w tym serwisie będzie cię kosztowała ponad 90 zł w skali miesiąca. 

Każdy kto prowadzi biznes wie, że w porównaniu z kwotami jakie się zwykle przeznacza na reklamę jest to nie wiele. Biorąc pod uwagę potencjał serwisu Favore.pl są to kwoty, które szybko się zwrócą.

A więc jeśli chcesz w stosunkowo krótkim czasie dotrzeć ze swoją ofertę do potencjalnych klientów, to koniecznie zarejestruj się w serwisie Favore.pl i zacznij tam umieszczać rozbudowane wizytówki i ogłoszenia twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *