, ,

Czyszczenie Posadzki gumowej w hali sportowej. Relacja z wykonanej usługi

Czyszczenie Posadzki gumowej w hali sportowej. Relacja z wykonanej usługi

Czyszczenie posadzki hali gimnastycznej, to usługa, którą wykonywaliśmy w ostatni weekend.Do wyczyszczenia było 650 m2 posadzki gumowej i szczerze powiem, że tego typu posadzek jeszcze nie miałem okazji czyścić.

Byłem przekonany, że to praca na maksymalnie 10 godzin, ale dobrałem zły środek i wykonanie usługi zajęło nam aż 23 godziny.

Posadzka była systematycznie myta przez firmę automatem czyszcząco zbierającym firmy Karcher. Po jakimś czasie sprzęt się popsuł i posadzka „była utrzymywana w czystości „ za pomocą mopa. Efekt był taki jak na zdjęciu po niżej.
posadzka gumawa

W efekcie firma postanowiła zlecić gruntowne czyszczenie tej posadzki firmie zewnętrznej.
Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby przygotować się do wykonania tej usługi i testowania środków.
Popytałem w sieci kolegów po fachu co może się sprawdzić na takiej posadzce i polecono mi środek Clinexa o nazwie Sport hal.

Kiedy zacząłem czyścić posadzkę, to dopiero wyszło jak bardzo zabrudzona jest posadzka i już wiedziałem, że nie pójdzie tak łatwo i szybko jak myślałem.

Pracę zaczęliśmy w sobotę o 10.00. Do wykonania usługi użyliśmy szorowarki orbitalnej Orbot Vibe oraz zielonego pada. Do ściągania i płukania posadzki został użyty odkurzacz firmy Santoemma model Sabrina maxi. Pracowaliśmy w 2 osoby – jedna z szorowarką, a druga z odkurzaczem.

Usługę wykonywaliśmy w ten sposób, że nakładaliśmy środek na powierzchnię posadzki i po odczekaniu 15-20 minut przystępowaliśmy do pracy szorowarką. Niestety efekt nie był dla nas satysfakcjonujący. Chociaż pierwszy brud schodził to pod spodem zostawały szare cienie i stary brud, który był nie do ruszenia. Próbowałem twardej szczotki, padów z melaminy i nic.
czyszczenie posadzki gumowej
Tak się składa, że mam brata, który prowadzi firmę sprzątającą w Monachium i napisałem do niego, że mam taki problem. Uświadomił mnie, że mam źle dobrany środek i doradził kilka pozycji Buzila. Kiedy do niego pisałem był już wieczór i skąd miałem wziąć środki firmy Buzil w sobotni wieczór?

Napisałem na grupie na FB, że szukam kontaktu z przedstawicielem Buzila i trafiłem na firmę Bestclean, której właścicielem jest Rafał Dudek. Napisałem, potem zadzwoniłem i okazało się, że ma cały arsenał Buzila. Nie było też problemem, aby podjechać do Rybnika i zaopatrzyć się w potrzebne środki. Super, że są tak życzliwi ludzie na tym świecie. Mój tyłek został uratowany 🙂 Dzięki Rafał.

Tak wyglądała posadzka po poprawkach.
czyszczenie posadzek katowice
czyszczenie posadzek gumowych katowice
Kiedy pojechałem na obiekt ze środkami Buzila, to chłopaki Kończyli robotę. Zrobiliśmy próbę na miejscach, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić i okazało się, że brud fajnie schodzi. Do poprawy była cała hala i pracę skończyliśmy w niedzielę nad ranem, a efekt był taki.

Reasumując całość zajęło nam 23 godziny pracy, ale można by skrócić ten czas do max 10 godzin jeślibyśmy zastosowali od samego początku odpowiedni środek. Następnym razem będę o kolejne doświadczenie mądrzejszy.

Usługa została odebrana bez żadnych zastrzeżeń, a klient zadowolony.

Jak wyceniliśmy tą usługę?

Czyszczenie tej posadzki wyceniliśmy na poziomie 8 zł. netto za m2, ale klient negocjował i skończyło się na stawce 6 zł. netto m2 co daje 3900 zł. netto dochodu.

Środki oraz pady kosztowały nas ok. 600 zł. Od kwoty 3900 zł. należy też odjąć wypłatę dla pracowników.

Czyszczenie posadzek w dużych obiektach to bardzo zyskowne zajęcie, a praca nie jest jakoś specjalnie ciężka. Praca szorowarką oscylacyjną jest dziecinnie prosta i lekka, a na większych powierzchniach można zastosować automaty szorująco zbierające i uczynić pracę jeszcze bardziej przyjemną i zyskowną.

Po niżej filmik, który pokazuje próbę doczyszczenia posadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *