Czy pranie tapicerki, to dobry pomysł na biznes dla kobiet?

Czy pranie tapicerki, to dobry pomysł na biznes dla kobiet?

O tym, że pranie tapicerki, to całkiem zyskowny pomysł na biznes pisałem już w innych artykułach.Na tego rodzaju usługach można zarabiać kilkanaście tysięcy zł. miesięcznie działając jako jednoosobowa firma.

Osobiście zajmuję się czyszczeniem obić tapicerskich od 12 lat i z powodzeniem utrzymuję głównie z tej działalności 5 osobową rodzinę. Dzięki tej działalności mogę swobodnie rozwijać firmę sprzątającą i uzupełniać park maszynowy.

O powodach, dla których warto zająć się profesjonalnym czyszczeniem obić tapicerskich przeczytasz w tym artykule >>>.

Czasami dostaję zapytania od pań, czy kobieta poradzi sobie świadcząc tego rodzaju usługi?

Czyszczenie tapicerki, to ciężka fizycznie praca i trzeba naprawdę się namachać, aby solidnie wykonać usługę. Jest, to praca, która obciąża kręgosłup i stawy ( nadgarstki ). Sprzęt też nie jest lekki. Odkurzacz piorący w zależności od modelu waży 12 – 15 kg. Do tego chemia i inne akcesoria, to kolejne kilogramy, które często trzeba wtaszczyć na 4 piętro.

Tak więc nie ulega wątpliwości, że praca do lekkich nie należy, ale muszę przyznać, że kobiety świetnie sobie radzą w tego rodzaju działalności. Podczas ostatnich kilku lat działalności przewinęło się parę osób, które zatrudniałem do pomocy i muszę powiedzieć, że kobiety sprawdzały się najlepiej.

Jedna z pań, z którą do dzisiaj współpracuję założyła swoją własną firmę i świadczy usługi czyszczenia tapicerki. Tak więc kobiety jak najbardziej sobie poradzą w tej działalności, ale muszą mieć dobrą kondycję, zdrowy kręgosłup i dużo chęci do pracy.

Mam jednak dobrą wiadomość. Są sposoby, aby uczynić tę pracę nieco lżejszą i znacznie ułatwić sobie zadanie. Ja osobiście przez 8 lat czyściłem tapicerki w pojedynkę i żałuję, że tak późno zacząłem brać sobie kogoś do pomocy. Praca w duecie przebiega szybciej, sprawniej i jest o wiele lżejsza.

Dlatego zawsze kobietom doradzam, aby pomyślały o współpracowniku. Może to być członek rodziny lub jakaś konkretna osoba, która nie boi się pracy fizycznej.
Dobrze zgrany duet potrafi naprawdę wiele zdziałać.


Jak wygląda praca w duecie?

Ja pracuję albo z synem albo z panią, która u mnie pracuje. Ja zabieram z samochodu odkurzacz piorący, a koleżanka chemię, zmienne obuwie, wiaderko, itp. I udajemy się do klienta.

Kiedy jesteśmy już u klienta koleżanka udaje się do łazienki aby nabrać wody i rozrobić chemię. Ja w tym czasie przygotowuję mebel do prania i rozkładam odkurzacz.

Kiedy sprzęt jest już przygotowany do pracy, to ja spryskuję cały mebel środkiem do wstępnego rozpuszczania brudu. Następnie każde z nas bierze szczoteczkę i szczotkuje swoją część kanapy.

Kanapę dzielimy na 2 części – górną, boki oraz siedzisko. Kiedy ja piorę górę kanapy koleżanka sobie odpoczywa. Trwa to ok. 20 minut do pół godziny ( w zależności od wielkości mebla ). Następnie ja odpoczywam, a koleżanka bierze się za czyszczenie siedziska kanapy. Kiedy skończy, to przeglądamy mebel i robimy ewentualne poprawki. Po wykonaniu usługi jedno z nas wylewa brudną wodę i resztki chemii, a drugie zwija sprzęt i wyciera podłogę. Tym sposobem w ok. godzinę wykonujemy jedno pranie kanapy.

Dzięki temu, że się zmieniamy przy pracy, nie odczuwamy  zmęczenia w takim stopniu jak wtedy gdybym miał wykonać całą pracę pojedynkę.

Po wykonanej usłudze udajemy się do następnego klienta, gdzie w samochodzie spędzamy średnio 20 minut, a więc znów jest chwila na złapanie oddechu przed następną usługą.

Tym sposobem w ciągu 8 godzinnego dnia pracy można spokojnie wykonać 4 usługi, gdzie samej pracy jest ok. 6 godzin. Przy odpowiednio ustawionym cenniku średnia stawka za wykonanie usługi, to 250 zł. a więc w ciągu jednego takiego dnia zarabiasz 1000 zł. przed odliczeniem kosztów.

Tak więc jeśli jesteś kobietą i zastanawiasz się czy sobie poradzisz w tego rodzaju działalności, to moja dopowiedź brzmi – tak. Jak najbardziej sobie poradzisz jeśli tylko cieszysz się dobrą kondycją fizyczną i nie boisz się ciężkiej pracy.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, to pisz śmiało w komentarzu. W wolnej chwili napewno odpowiem.

3 Odpowiedzi
  1. Witam. Ja właśnie kupiłem 3 profesjonalne odkurzacze po to aby rozkręcić interes.. Dwa piorące i jeden uniwersalny.. Jestem po pierwszym praniu dużego narożnika i kur.. ledwo żyje.. Efekt super ale ja ledwo powłóczę nogami.. JESTEM PRZERAŻONY

  2. Spokojnie, po kilkuset praniach nabierzesz wprawy i będzie łatwiej. Dobrym pomysłem jest praca w duecie. Mniej się napracujesz i więcej usług wykonasz w ciągu jednego dnia. W 8 godzin 2 osoby robią 4-5 zleceń. W pojedynkę po 2 zleceniach masz dusz dość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.