,

Sprzątanie po remoncie - jak my to robimy

Sprzątanie po remoncie - jak my to robimy

Sprzątanie po remoncie, to ciężka i nie wdzięczna praca. Jeśli się nie ma doświadczenia w tego typu pracach, ani wiedzy na temat tego jakie środki stosować do konkretnych powierzchni, to sprzątanie po remoncie może przypominać walkę z wiatrakami.

Remont jest często „traumatycznym” przeżyciem dla domowników, czy właściciela firmy. Tony kurzu i pyłu poremontowego, który gromadzi się na wszystkich powierzchniach i zakamarkach potrafi przyprawić o ból głowy. Do tego resztki klejów, zapraw, farb na różnego rodzaju powierzchniach stanowią nie lada wyzwanie.


Czy sprzątanie domu po remoncie wykonać samemu, czy zlecić firmie?

Sprzątanie po remoncie wbrew pozorom nie jest prostym zajęciem. Potrzebna jest wiedza z zakresu stosowania chemii oraz użycia maszyn i urządzeń potrzebnych do wykonania prac.

Bardzo łatwo bowiem uszkodzić sprzątane powierzchnie, jeśli zastosujemy nie odpowiednie środki, bądź nie umiejętnie będziemy się obchodzić ze sprzętem.

Nie znajomość zasad sprzątania również może się przyczynić do uszkodzenia blatów, podłóg, armatury, okien, etc.

Oczywiście można się wyedukować korzystając chociażby z internetu, a potrzebny sprzęt wypożyczyć. Jeśli mamy dużo samozaparcia, czas, zdrowie i możliwości, to możemy samemu podjąć się sprzątania domu po remoncie.

Jeśli jednak nie chcesz bawić się w zdobywanie potrzebnej wiedzy na temat tego, jak umiejętnie sprzątać, jaką chemię stosować, jakich maszyn należy użyć, itd, to możesz zlecić sprzątanie domu firmie sprzątającej.

Największą korzyścią jaką odniesiesz wynajmując firmę sprzątającą, to oszczędność czasu, a jak czasu, to często i pieniędzy, ponieważ w czasie, który przeznaczyłbyś na sprzątanie być może jesteś w stanie zarobić o wiele więcej niż kwota jaką zapłacisz firmie sprzątającej.


Ile czasu zajmuje sprzątanie domu  po remoncie 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ilość poświęconego czasu będzie uzależniona od metrażu domu, tego w jaki sposób jest zaprojektowany, jak dobrze był zabezpieczony przed remontem, ile osób będzie sprzątało dom, jaki sprzęt będzie wykorzystany, etc.

Aby mieć jednak jakieś odniesienie posłużę się konkretnym przykładem z usługi sprzątania domu po remoncie o pow. 170 m2. Szczegółowo ta usługa została opisana tu.

Dom był dobrze zabezpieczony przed remontem i nie było potrzeby usuwania resztek zapraw, klejów czy farb z różnego rodzaju powierzchni.

Dom składał się z dużego salonu na parterze, kuchni, łazienki i holu. Do wysprzątania był również garaż i kotłownia. Na piętrze były cztery pokoje, garderoba, hol i  łazienka. Na piętrze znajdowały się również 2 tarasy z przeszkleniami, które również należało doczyścić.


Ile czasu zajęło nam wysprzątanie tego domu?


Na usługę pojechaliśmy 8 osobową ekipą i w sumie wszyscy razem na wykonanie usługi poświęciliśmy 49 godzin. Dodam że mieliśmy specjalistyczny sprzęt i zajmujemy się tym na co dzień jako firma sprzątająca.

Ile zatem czasu zajęłoby wysprzątanie takiego domu jednej osobie?

Jeśliby pracowała 12 godzin dziennie non stop, to czas potrzebny na wysprzątanie domu o takiej powierzchni wynosi 4 dni zakładając, że gospodarz ma sprzęt, odpowiednią chemię i wiedzę jak z niej korzystać.

Wiadomo jednak, że nikt nie będzie w stanie utrzymać takiego tempa pracy pracując po 12 godzin bez przerwy przez 4 dni. Tak więc patrząc realnie wykonanie takiej usługi przeciągnie się minimum na okres całego tygodnia, albo i dłużej. W 4 dni może sobie poradzić z takim zleceniem rodzina składającą się przynajmniej z 3 osób.

Pomyśl ile czasu może zająć sprzątanie domu po remoncie o powierzchni 250 – 300 m2. Ilość potrzebnego czasu znacznie się wtedy wydłuża.

Tym czasem firma sprzątająca, która sprząta po remontach na co dzień i ma sprawną ekipę oraz dysponuje odpowiednim sprzętem, poradzi sobie z takim zleceniem w ciągu jednego dnia nie zależnie od metrażu domu.


Jak my to robimy?

Zawsze zanim przystąpimy do pracy, to przyjeżdżam na oględziny, aby ocenić ile osób będzie potrzebnych do wykonania zlecenia, jaki sprzęt zostanie użyty, oraz jak ogólnie przygotować się do wykonania usługi.

Kiedy już wiem co i jak, to montuję ekipę, organizuję sprzęt, zamawiam potrzebną chemię, itd

Zaczynamy pracę od pozbycia się większych śmieci takich jak gruz, kartony, resztki styropianu, jakieś drzewo, oraz inne tego typu rzeczy.

Następnie odkurzamy wszystkie powierzchnie za pomocą odkurzacza przemysłowego, który świetnie poradzi sobie z kurzem i pyłem po budowlanym. Odkurzanie zaczynamy zawsze od góry do dołu. Czyli najpierw sufity, lampy, ściany, okna, meble i na końcu posadzki.

Kiedy mamy już wszystkie powierzchnie porządnie odkurzone, to dzielimy się na grupy i sprzątamy po kolei najpierw piętra od góry i schodzimy w dół do parteru. Każdy wie co ma robić  i praca przebiega bardzo szybko i sprawnie. Kiedy ekipa kończy w poszczególnych pomieszczeniach myć okna, to wtedy wchodzimy z maszyną i czyścimy posadzki.

Czas wykonania usługi waha się w granicach 6 – 12 godzin w zależności od tego ile jest pracy i jak duży jest dom. Jednak zawsze wyrabiamy się w ciągu jednego dnia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *