, ,

Czyszczenie wykładziny wełnianej + pranie kanapy i 2 foteli - 1200 zł w 2,5 godziny

Czyszczenie wykładziny wełnianej + pranie kanapy i 2 foteli - 1200 zł w 2,5 godziny

Czyszczenie wykładzin wełnianych w domach prywatnych, to bardzo opłacalny biznes, o czym już wcześniej na tym blogu pisałem.Wykładziny wełniane są często instalowane w domach prywatnych ze względu na swoje właściwości antyalergiczne, komfort oraz ciepło. Najczęściej spotyka się je w salonach lub sypialniach.

Ponieważ wykładziny wełniane są dość drogie, to klienci są gotowi płacić za ich czyszczenie całkiem przyzwoite kwoty.

Jedna z ostatnich usług, jaką wykonywaliśmy, to było czyszczenie wykładziny wełnianej o powierzchni 30 m2 w sypialni, oraz pranie kanapy 3-osobowej i 2 foteli.

Zlecenia wykonywaliśmy u naszej stałej klientki, która systematycznie korzysta z naszych usług.

Wykładzina jest dobrze utrzymana i wymaga jedynie odświeżenia. Ostatnim razem czyściliśmy ją metodą kapsułkowania przy pomocy szorowarki orbitalnej Orbot Vibe i uzyskaliśmy bardzo fajny efekt. Wykładzina po czyszczeniu wyglądała jak nowa. Więcej o metodzie kapsułkowania piszę w tym artykule.

Tym razem wykładzina była trochę poplamiona i dawno nie była prana metodą ekstrakcyjną, dlatego postanowiłem wyprać wykładzinę na mokro metodą ekstrakcji.

Pranie metodą ekstrakcji daje zazwyczaj najlepsze efekty, ponieważ jest to metoda dogłębna i pozwala na wypłukanie i zebranie wcześniej rozpuszczonych zabrudzeń. Nawet jeśli wykładzina wcześniej kilka razy była czyszczona metodami pielęgnacyjnymi takimi jak kapsułkowanie, bonetowanie czy suche wiórki i dawało, to dobre efekty wizualne, to warto raz na jakiś czas przeprowadzić pranie gruntowne metodą ekstrakcji lub szamponowania.

Wypranie tej wykładziny zajęło nam zaledwie jedną godzinę.

Oprócz prania wykładziny mieliśmy również do wyprania kanapę 3-osobową oraz 2 fotele. Fotele oraz kanapa była tak zbudowana, że oparcia oraz siedziska były wyciągane i trzeba było je prać z każdej strony.

Kanapa oraz fotele również były w bardzo dobrej kondycji. Żadnych plam czy widocznych zabrudzeń. Tapicerka do odświeżenia. Wyczyszczenie tego kompletu zajęło na również 1 godzinę. Pracowaliśmy w duecie – ja  i mój syn. Pracujemy razem od lat i tak się zgraliśmy, że praca idzie nam bardzo szybko i sprawnie.

Czasami jak jest więcej mebli do wyprania, to pracujemy na 2 odkurzacze i jesteśmy w stosunkowo krótkim czasie całkiem przyzwoicie zarobić.

W sumie wykonanie tej usługi zajęło nam 2 godziny.

Jak wyceniliśmy czyszczenie wykładziny wełnianej i kanapy z fotelami?

Wykładzinę wyceniliśmy na poziomie 28 zł netto za m2 co dało nam kwotę 840 zł netto.
Natomiast kanapę i 2 fotele wyceniliśmy na poziomie 360 zł netto.


Łącznie w ciągu zaledwie 2 godzin zarobiliśmy 1200 zł netto, wykonując usługę u jednego klienta.

Jeśli chodzi o czas wykonania usługi, to muszę przyznać, że był ekspresowy, ale dlatego, że zarówno wykładzina jak i meble były w bardzo dobrej kondycji. Nie często nam się zdarza, żeby pracując jednym odkurzaczem zarobić 1200 zł w ciągu zaledwie 2 godzin.

Nie mniej usługi gdzie zarabiamy u jednego klienta 700 – 1000 zł w ciągu 3-4 godzin wpadają dość często.

Ale żeby nie było tak kolorowo, to powiem wam, że na drugi dzień klientka zadzwoniła z reklamacją. Takie rzeczy zdarzają się nam bardzo rzadko, ale czasami jest tak, że trzeba jechać do klienta na poprawkę.

O co chodziło z tą reklamacją? Otóż okazało się, że po wyschnięciu wykładziny wyszły jakieś szare smugi. Co prawda ledwo widoczne, ale jednak. Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło na wełnianej wykładzinie i nie wiedziałem za bardzo z czego, to wynika.


Tak czy siak, wróciłem do klientki z szorowarką Orbot Vibe, założyłem bawełniany pad, odświeżyłem wykładzinę i problem zniknął. Poprawka zajęła mi ok. 30 minut. Tak więc w sumie całość usługi wykonałem w 2,5 godziny.

Reasumując czyszczenie wykładzin i tapicerki, to usługi wysoko marżowe, na których można zarabiać pięciocyfrowe kwoty bez większego problemu. Nie trzeba zarywać weekendów, pracować po godzinach, aby przyzwoicie zarabiać na tego rodzaju usługach. 

Jeśli zapewnisz sobie pracę na 8 godzin przez 20 dni w miesiącu, to zarobki mogą przekraczać nawet 20 tys. zł

Mowa oczywiście o wykonywaniu usług u klientów indywidualnych. Praca dla firm jest o wiele bardziej opłacalna.

Jeśli naprawdę interesuje Cię biznes jakim jest profesjonalne czyszczenie obić tapicerskich, to polecam ten poradnik>>>

2 Odpowiedzi
  1. Dzień dobry Panie Eryku

    od jakiegoś czasu śledzę Pana Wpisy.
    I ciekawi mnie czy używa Pan również odswieżaczy powietrza lub produktów zapachowych do tkanin.
    Mam oczywiście na myśli bardziej profesjonalne niż te, które dostępne są w marketach

    1. Jak na razie nie używałem tego typu środków. Wychodzę z założenia, że nie każdemu podejdzie dany zapach, a poza tym wiele osób ma alergie na różnego rodzaju chemię. Nie wykluczam jednak, że będę testował tego typu środki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *